Skip to content
Skip to content

Jakub Kroulík | Hypnotizér

Hypnotizér Jakub Kroulík je prvotřídním expertem na hypnózu a milovníkem magického umění a módy z viktoriánské éry a začátku dvacátého století v Evropě. Tajemství tohoto umění z pohledu dnešních vědeckých poznatků poodhalil již na několika stech představení a přednáškách po České republice.

Hpnotizer Jakub Kroulik v prazske Lucerne

Odborný dohled na vědecko-výzkumné projekty

Díky svému mnohaletému studiu technik zázračných léčitelů, psychotroniků, exorcistů a spiritistických médií, kteří paranormální jevy prezentují jako své skutečné schopnosti, se stal Jakub Kroulík odborníkem na podvodné provádění paranormálních jevů – racionálním thaumaturgem. Jako nejlepší hypnotizér v oboru je zván coby konzultant k projektům zkoumajícím hranici mezi vědou a magií. Těmi jsou například EXPERIMENT NÁHODA či INVESTIGÁTORI

Od roku 2013 spolupracuje s Českým klubem skeptiků. V roce 2013 jej tento klub oslovil aby pro něj zajišťoval odborný dohled na tzv. evropskou miliónovou výzvu – „The Sisyphus Prize“ o 1.000.000 Euro. Tuto odměnu vypsal na dobu jednoho roku belgicko-vlámský skeptický klub SKEPP [1] ve spolupráci s evropskou skeptickou organizací ECSO. Od roku 2014 se dále aktivně podílí na projektu Paranormální výzva, kde též dohlíží na férovost experimentů, prověřujících tvrzení nadpřirozených schopnosti.

Publikace

V roce 2020 Jakub Kroulík vydal na žádost vydavatelství Autreo svou první knihu a audioknihu s názvem Hypnotizér – Hypnóza, její moc a síla. Se spoluautorkou Martou Fenclovou v knize hovoří o hypnóze. O pravdách a mýtech kolem ní, jak se Jakub Kroulík stal hypnotizérem, ale také i o magii a výzkumu paranormálních schopností.

Zajímavosti

V roce 2020 byl Jakub Kroulík, coby nejlepší český hypnotizér, pozván do KB  Interview Martina Moravce. Pořad KB Interview se zaměřuje na rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. Hosty tohoto pořadu byli v minulosti například Ondřej Pšenička (trojnásobný vítěz Fool Us), Dagmar Pecková (operní pěvkyně), Petra Kvitová (tenistka) nebo Lucie Bílá (zpěvačka).

V roce 2017 uhodl jako mentalista v živém vysílání České televize obsah uzamčeného trezoru.

V roce 2017 vysvětlil jako hypnotizér posedlost Ďáblem na evropském kongresu ve Wroclawi a svá tvrzení demonstroval působivými praktickými ukázkami.

V roce 2012 se stal vítězem soutěže profesionálních kouzelníků v mikromagii „Fechtnerův memoriál“.

V roce 2004 obdržel ocenění za zásluhy o povznesení moderního magického umění.

V roce 2002 se stal vítězem kategorie manipulace na Mistrovství ČR v moderní magii.

Dlouholetý člen rady Českého magického svazu.

Hypnotizér Jakub Kroulík se svým věrným přítelem

[1]Při výzvě belgického klubu skeptiků nazvané „The Sisyphus Prize“ byla nabízena v historii dosud nejvyšší finanční odměna. Během jednoho roku proběhly na území Evropy desítky testů různých paranormálních schopností v oblastech jako je jasnovidnost, telepatie, telekineze, materializace, proutkařství, senzibilských schopností, psychotroniky apod. Výsledek žádného z testovaných účastníků dosud nepřekročil stanovený pravděpodobnostní poměr, tudíž žádný z nich dosud neuspěl. 

Zůstaňme v kontaktu

 

E-kniha Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla

Zůstaňme v kontaktu

Úspěšně jste se přihlásili k odběru!