Skip to content
Skip to content

Jakub Kroulík | Hypnotizér

Hypnotizér Jakub Kroulík je prvotřídním expertem na hypnózu a milovníkem magického umění a módy z viktoriánské éry a začátku dvacátého století v Evropě. Tajemství tohoto umění z pohledu dnešních vědeckých poznatků poodhalil již na více než devadesáti přednáškách po České republice.

Hpnotizer Jakub Kroulik v prazske Lucerne

Odborný dohled na vědecko-výzkumné projekty

Díky svému mnohaletému studiu technik zázračných léčitelů, psychotroniků, exorcistů a spiritistických médií, kteří paranormální jevy prezentují jako své skutečné schopnosti, se stal Jakub Kroulík odborníkem na podvodné provádění paranormálních jevů – racionálním thaumaturgem. Jako nejlepší hypnotizér v oboru je zván coby konzultant k projektům zkoumajícím hranici mezi vědou a magií. Těmi jsou například EXPERIMENT NÁHODA či INVESTIGÁTORI

Od roku 2013 spolupracuje s Českým klubem skeptiků. V roce 2013 jej tento klub oslovil aby pro něj zajišťoval odborný dohled na tzv. evropskou miliónovou výzvu – „The Sisyphus Prize“ o 1.000.000 Euro. Tuto odměnu vypsal na dobu jednoho roku belgicko-vlámský skeptický klub SKEPP [1] ve spolupráci s evropskou skeptickou organizací ECSO. Od roku 2014 se dále aktivně podílí na projektu Paranormální výzva, kde též dohlíží na férovost experimentů, prověřujících tvrzení nadpřirozených schopnosti.

Publikace

V roce 2020 Jakub Kroulík vydal na žádost vydavatelství Autreo svou první knihu a audioknihu s názvem Hypnotizér – Hypnóza, její moc a síla. Se spoluautorkou Martou Fenclovou v knize hovoří o hypnóze. O pravdách a mýtech kolem ní, jak se Jakub Kroulík stal hypnotizérem, ale také i o magii a výzkumu paranormálních schopností.

Zajímavosti

V roce 2020 byl Jakub Kroulík, coby nejlepší český hypnotizér, pozván do KB  Interview Martina Moravce. Pořad KB Interview se zaměřuje na rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. Hosty tohoto pořadu byli v minulosti například Ondřej Pšenička (trojnásobný vítěz Fool Us), Dagmar Pecková (operní pěvkyně), Petra Kvitová (tenistka) nebo Lucie Bílá (zpěvačka).

V roce 2017 uhodl jako mentalista v živém vysílání České televize obsah uzamčeného trezoru.

V roce 2017 vysvětlil jako hypnotizér posedlost Ďáblem na evropském kongresu ve Wroclawi a svá tvrzení demonstroval působivými praktickými ukázkami.

V roce 2012 se stal vítězem soutěže profesionálních kouzelníků v mikromagii “Fechtnerův memoriál”.

V roce 2004 obdržel ocenění za zásluhy o povznesení moderního magického umění.

V roce 2002 se stal vítězem kategorie manipulace na Mistrovství ČR v moderní magii.

Dlouholetý člen rady Českého magického svazu.

Zastoupení

Management, booking přednášek pro hypnotizéra Jakuba Kroulíka dlouhodobě zajišťuje Agentura Yellow Pro, s. r. o.

Hypnotizér Jakub Kroulík se svým věrným přítelem

[1]Při výzvě belgického klubu skeptiků nazvané „The Sisyphus Prize“ byla nabízena v historii dosud nejvyšší finanční odměna. Během jednoho roku proběhly na území Evropy desítky testů různých paranormálních schopností v oblastech jako je jasnovidnost, telepatie, telekineze, materializace, proutkařství, senzibilských schopností, psychotroniky apod. Výsledek žádného z testovaných účastníků dosud nepřekročil stanovený pravděpodobnostní poměr, tudíž žádný z nich dosud neuspěl.